O nás

Jsme mladá a dynamická poradenská společnost zajišťující svým klientům komplexní služby v oblasti účetního poradenství a zpracování finančního a mzdového účetnictví. Ve spolupráci s externími daňovými poradci zprostředkováváme také ucelené daňové poradenství. Nabízíme v dnešních časech velmi vyhledávanou variantu vedení účetnictví elektronickou formou včetně elektronické archivace dokladů, a to prostřednictvím propojení českého programu Docspoint

Jana Nováková

Účetní

Jak u nás elektronická archivace funguje v praxi? Prostě a jednoduše:

1) Novou účtenku či fakturu od dodavatele naskenujete buď mobilní aplikací Docspoint nebo přepošlete na originální e-mailovou adresu Docspointu či ji vložíte do webového prostředí Docspointu pomocí intuitivního rozhraní na Vašem počítači. (Můžete takto archivovat i smlouvy a jiné důležité dokumenty dle libosti.)

2) Doklad poté můžete zahodit či jinak zlikvidovat. Doklad je Vaším odesláním automaticky přenesen do zabezpečeného prostředí programu Docspoint přímo ke kompetentní účetní včetně jeho PDF náhledu a automaticky dostává přiděleno časové razítko právně nutné dle zákona o elektronické archivaci dokladů. Účetní do dokladu doplní data z PDF náhledu (je také možné připlatit si automatické vytěžování dat z dokladů v případě velkého množství dokladů) a poté potvrdí jeho odeslání do účetního systému Pohoda, kam se doklad automaticky zaúčtuje.

Klient si může také u nás nechat nastavit několika stupňové přístupy do programu Docspoint pro zvolené zaměstnance.
Např. Společnost 123 s.r.o. zaměstnává Marii, která má v popisu práce shromažďovat doklady pro účetní, ale ředitel finančního oddělení má v popisu práce takové doklady nejdříve schválit, než je bude moci účetní zaúčtovat. Marie tedy pošle jednou z výše uvedených cest doklad do programu Docspoint, doklady může v programu třeba i předvyplnit, anebo je rovnou odeslat dál. Doklady

jejím odesláním „propadnou“ v Docspointu k nastavenému schvalovateli a ten je svým schválením odešle automaticky k účetní. Jak probíhá kontrola finančního úřadu s programem Docspoint? Daný úředník/ice dostane dočasný přístup do programu Docspoint a může kontrolu provézt online přímo ze svého pracoviště.

Samozřejmě Vám rádi povedeme účetnictví také běžnou papírovou formou. (Ale je třeba počítat s povinnou 10letou lhůtou pro archivaci dokladů v šanonech, které bude třeba po nezbytnou dobu skladovat a poté staré roky skartovat.)
Jako doplňkové služby rádi zprostředkujeme s našimi externími dodavateli svým klientům kompletní služby v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP) a požární ochrany (PO), finanční a pojišťovací služby, investiční analýzy a právní servis OSA.
left

Potřebujete poradit?Zavoláme Vám zpět.

right
Kdy chcete zavolat
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.